SERVİS TALEP FORMU

Termosifon Bakımı

 

 

Farklı hacimlere sahip termosifonlar içlerine aldıkları suyu belirli bir sıcaklığa kadar ısıtıp, suyun istenilen sıcaklıkta kalmasını sağlarlar. Bu özellikleriyle her daim kullanıma hazır sıcak su barındıran termosifonlar oldukça kullanışlı cihazlardır. En çok elektrikli modellerinin kullanıldığı termosifonların sağlıklı bir şekilde çalışabilmeleri için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Bakımı yapılmayan termosifonlar zamanla suyu daha geç ısıtmaya ve ısıtma sırasında daha fazla enerji harcamaya başlarlar.

Termosifon Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullanım suyunun uzun süreler boyunca termosifon içerisinde beklemesinden dolayı, su içerisinde bulunan mineraller ve kireç tortular oluşturarak termosifon kazanının dibine çöker. Termosifon bakımıyla ilgili olarak ilk yapılması gereken de kazanın dibinde birikmiş olan bu tortuların temizlenebilmesi için kazan içerisinde bulunan suyun tahliye edilmesidir. Bunun için öncelikle termosifonun su giriş vanası kapatılır ve ardından termosifonun elektrik düğmesi kapatılır veya fişi çekilir. Termosifonun altına yeterli büyüklükte bir kova koyularak termosifonun emniyet valfi kaldırılır ve su tamamen boşalıncaya kadar beklenir. Bu işlem bittikten sonra valf kapatılır, su girişi vanası açılır ve termosifon doldurulduktan sonra elektrik düğmesi de açılır.

Elektrikli termosifonlarda suyun ısıtılması için rezistans adı verilen metal parçalar kullanılır. Suyun içindeki mineraller de ısı etkisiyle rezistansa yapışırlar ve zamanla rezistans üzerinde kalınlaşan bir tabaka oluştururlar. Rezistans üzerindeki bu kireç tabakası ise ısı iletimini engeller. Bu yüzden özellikle termosifon geç ısıtmaya başladığında rezistans kontrolü yapılmalı, kireçlenmişse temizlenmeli, temizlenemiyorsa da yenisi ile değiştirilmelidir.

Termosifon kazanlarının paslanmaması için de kazan içerisinde magnezyum anot denen bir madde kullanılır. Magnezyum anot zamanla erir ve bittiğinde yenisinin takılması gerekir. Yeni anot takılmazsa kazanın içerisi paslanır ve zamanla daha büyük sorunlara yol açar.

Rezistans ve magnezyum anot değişimi teknik destek alınarak kolaylıkla yapılabilir ancak bunun uzman bir teknik eleman tarafından yapılması tavsiye edilir.

Buzdolabı tamiri servisi, çamaşır makinesi tamiri servisi ,kurutma makinesi tamiri servisi,derin dondurucu tamiri servisi, bulaşık makinesi tamiri servisi, elektrik süpürgesi tamiri servisi, klima tamiri servisi, kombi tamiri servisi, televizyon tamiri servisi,uydu tamiri servisi ve her türlü beyaz eşyaelektronik aletler ve küçük ev aletleri tamirinde en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca sürekli değişen teknoloji ile kendimizi de eğitiyor, geliştiriyor ve memnuniyetinizin en yüksek düzeyde olmasını sağlıyoruz.

Firmamız Arçelik tamiri servisi,Bosch tamiri servisi,siemens tamiri servisi,profilo tamiri servisi,altus tamiri servisi,regal tamiri servisi,vestel tamiri servisi,samsung tamiri servisi, lg tamiri servisi,ariston tamiri servisi,ındesit tamiri servisi, whirlpool tamiri servisi ve daha bir çok markaya özel servis hizmeti sağlamaktadır.Sizde bu deneyimli ve uzman kadromuzdan yararlanmak için 0232 332 1141 0232 332 11 42 0533 143 11 43 nolu numaralarımızdan tarafımıza ulaşarak teknik servis hizmeti alabilirsiniz Size hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyacağımızı belirtir saygılar sunarız.İyi bir teknik servis hizmeti almak sizin hakkınız. izmirtamirservis


WHATSAPP
SERVİS TALEP FORMU