SERVİS TALEP FORMU

Termosifon Bakımı

 

 

Farklı hacimlere sahip termosifonlar içlerine aldıkları suyu belirli bir sıcaklığa kadar ısıtıp, suyun istenilen sıcaklıkta kalmasını sağlarlar. Bu özellikleriyle her daim kullanıma hazır sıcak su barındıran termosifonlar oldukça kullanışlı cihazlardır. En çok elektrikli modellerinin kullanıldığı termosifonların sağlıklı bir şekilde çalışabilmeleri için belirli aralıklarla bakımlarının yapılması gerekir. Bakımı yapılmayan termosifonlar zamanla suyu daha geç ısıtmaya ve ısıtma sırasında daha fazla enerji harcamaya başlarlar.

Termosifon Bakımı Nasıl Yapılır?

Kullanım suyunun uzun süreler boyunca termosifon içerisinde beklemesinden dolayı, su içerisinde bulunan mineraller ve kireç tortular oluşturarak termosifon kazanının dibine çöker. Termosifon bakımıyla ilgili olarak ilk yapılması gereken de kazanın dibinde birikmiş olan bu tortuların temizlenebilmesi için kazan içerisinde bulunan suyun tahliye edilmesidir. Bunun için öncelikle termosifonun su giriş vanası kapatılır ve ardından termosifonun elektrik düğmesi kapatılır veya fişi çekilir. Termosifonun altına yeterli büyüklükte bir kova koyularak termosifonun emniyet valfi kaldırılır ve su tamamen boşalıncaya kadar beklenir. Bu işlem bittikten sonra valf kapatılır, su girişi vanası açılır ve termosifon doldurulduktan sonra elektrik düğmesi de açılır.

Elektrikli termosifonlarda suyun ısıtılması için rezistans adı verilen metal parçalar kullanılır. Suyun içindeki mineraller de ısı etkisiyle rezistansa yapışırlar ve zamanla rezistans üzerinde kalınlaşan bir tabaka oluştururlar. Rezistans üzerindeki bu kireç tabakası ise ısı iletimini engeller. Bu yüzden özellikle termosifon geç ısıtmaya başladığında rezistans kontrolü yapılmalı, kireçlenmişse temizlenmeli, temizlenemiyorsa da yenisi ile değiştirilmelidir.

Termosifon kazanlarının paslanmaması için de kazan içerisinde magnezyum anot denen bir madde kullanılır. Magnezyum anot zamanla erir ve bittiğinde yenisinin takılması gerekir. Yeni anot takılmazsa kazanın içerisi paslanır ve zamanla daha büyük sorunlara yol açar.

Rezistans ve magnezyum anot değişimi teknik destek alınarak kolaylıkla yapılabilir ancak bunun uzman bir teknik eleman tarafından yapılması tavsiye edilir.

Buzdolabi, çamasir makinasi,kurutma makinesi,derin dondurucu, bulasik makinasi, elektrik süpürgesi, klima, kombi, televizyon,uydu ve her türlü beyaz eşya, elektronik aletler ve küçük ev aletleri tamirinde en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Ayrica sürekli degisen teknoloji ile kendimizi de egitiyor, gelistiriyor ve memnuniyetinizin en yüksek düzeyde olmasini sagliyoruz.Firmamız Arçelik Bosch siemens profılo altus regal vestel samsung lg arıston ındesıt whırpool ve daha bır cok markaya ozel servıs hızmeti saglamaktadır.Sizde bu deneyımlı ve uzman kadromuzdan yaralanmak için 0232 332 1141 - 0232 332 11 42 - 0533 143 11 43 nolu numaralarımızdan tarafımıza ulasarak teknık servıs hızmeti alabilirsiniz Size hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyacagimizi belirtir saygilar sunariz.İyi bir teknik servis hizmeti almak sizin hakkınız. izmirtamirservis


WHATSAPP
SERVİS TALEP FORMU