SERVİS TALEP FORMU

Buzdolabı Servisi

İzmirtamirservis, sadece tek bir amaca hizmet ediyor; müşterilerine yüksek kaliteli ve sorunsuz bir servis hizmeti sunabilmek... Çağrılarınıza en kısa sürede cevap verebilmek amacıyla yerimizde durmuyoruz, zamanın sizin için ne kadar değerli oldugunu biliyoruz.

Buzdolabı tamir servisi,çamaşır makinesi tamir servisi,kurutma makinesi tamir servisi,derin dondurucu tamir servisi,bulaşık makinesi tamir servisi,elektrik süpürgesi tamir servisi,klima tamir servisi,kombi tamir servisi,televizyon tamir servisi,uydu tamir servisi ve her türlü beyaz eşya tamir servisi,elektronik aletler ve küçük ev aletleri tamirinde en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca sürekli değişen teknoloji ile kendimizi de eğitiyor, geliştiriyor ve memnuniyetinizin en yüksek düzeyde olmasını sağlıyoruz.Firmamız; Arçelik,Bosch,Siemens,Profilo,Altus,Regal,Vestel,Samsung,Lg,Ariston,Indesit,Whırlpool ve daha bir çok markaya özel servis hizmeti sağlamaktadır.Sizde bu deneyimli ve uzman kadromuzdan yararlanmak için 0232 332 1141 0232 332 11 42 0533 143 11 43 nolu numaralarımızdan tarafımıza ulaşarak teknik servis hizmeti alabilirsiniz Size hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyacağmızı belirtir saygılar sunarız.İyi bir teknik servis hizmeti almak sizin hakkınız...  izmirtamirservis

 

 

Buzdolabı Servisi
Mutfağınızda en büyük ihtiyaçlardan olan Buzdolabı hiç ummadığınız bir anda bozulabilir ve çalışmayabilir. Gün içerisinde bir kaç saat dahi çalışmadan kalması sizlere büyük sıkıntılar yaratabilmektedir. İzmirtamirservis Bünyesinde Buzdolabı Servisi hizmetlerinde aynı gün içerisinde bizleri arayıp servis çağırmanız neticesinde en yakındaki servis ekibimiz hemen adresinize yönlendirilir ve sorun, arıza hemen giderilmektedir.
Buzdolaplarında çeşitli nedenlerle arıza ve sorunlar yaşanabilmektedir. Firmamız ülkemizde yaygın şekilde kullanılan Arçelik, Bosch, Siemens, Vestel, Regal, Samsung gibi bir çok markada sizlere özel servis olarak hizmet vermektedir. Uzman teknisyenlerimizle İzmir içinde tüm ilçelerde sizlere kaliteli ve uygun fiyatlarla garantili servis desteği vermekteyiz.

 

 

 

 

 

 

 

Buzdolabı Genel Arıza Nedenleri Nelerdir?
En sık gelen Buzdolabı şikayetleri soğutma nedenli olsada yıl genelinde bir çok farklı nedenden ötürü bizlere sayısız tüketici ulaşmaktadır. Aşağıda en çok sorun yaşanan bir kaç problemi listeledik. Tüketiciler Buzdolabı Servisi çağırmadan önce kullanım kılavuzundan yaşadığı arızanın ne olduğu anlayabilir ve servis firmasına daha detaylı bilgi verebilir.
Buzdolabı Çalışmıyor
Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor
Buzdolabı Motoru ( Kompresör ) Çalışmıyor
Buzdolabı Soğutucu Bölmesi Terleme Yapıyor
Buzdolabı Buzlanma Yapıyor
Buzdolabının Kapısı Kapanmıyor
Buzdolabı Ses Yapıyor
Buzdolabı Su Akıtıyor
Buzdolabının Alt Kısmı Soğutmuyor

 

No Frost Buzdolabı Arızaları

No Frost Buzdolabı Arızaları, buzdolabı yeterli soğutmuyor, genellikle buzdolabının soğutma sistemi raflara yiyeceklerin yerleştirilmesine bağlı olmaktadır. Özellikle raflara çok fazla ürün yerleştirmeyin eve buzdolabının duvarı ile temasını engelleyin. Buzdolabının içerisine koyduğunuz tabak ve tepilerin ızgaraları tıkamayacak şeklide olmasına özen gösterin. No frost buzdolabının içindeki bütün ızgaralar temiz olmalıdır. Bu ayarlamalar yapıldığı zaman buzdolabının soğutma sistemi düzenli olarak çalışacaktır.

 

No Frost Buzdolabının Termostat Arızası, buzdolabının içerisindeki gıdaların çok iyi muhafaza edilmesi için mutlaka termostat ayarının ayarlanması gerekmektedir. Eğer yiyecekleri muhafaza etmek için uygun ayar değil ise uygun ayar yapılmalıdır. Bu şekilde gıdaları taze olarak muhafaza edebilirsiniz. Kış aylarında no frost buzdolabının ayarı 1 den mutlaka 3'e çıkarılmalıdır. Yaz aylarında ise 2. ayarda olması daha uygundur.

 

No Frost Buzdolabının Kompresörde Sorun Arızası, no frost buzdolabının kompresörü sürekli olarak ara vermeden açılıyor ise, termostat ayarında bir sorun olduğunu göstermektedir. No frost buzdolabının üzerinde meydana gelen gösterge var ise, göstergedeki çıkan sayı tahminidir. No frost buzdolabı için uygun olan ideal sıcaklık 5 olmalıdır.

 

No Frost Buzdolabı Ses Çıkarıyor Arızası, eğer buzdolabından küçük sesler geliyor ise, korkulacak bir durum değildir buzdolabı normal çalışıyor demektir. Ancak buzdolabından fokurdama şeklinde ses geliyorsa, soğutucu olan gazın normal dolaşımını yapıyor anlamına gelmektedir. Eğer hışırtılı ses var ise, no frost buzdolabının içerisindeki soğuk havanın çok iyi bir şekilde ve kolayca dağılmasından kaynaklı olabilir. Uğultulu seste, buzdolabının arka kısmındaki motorun normal çalıştığını gösterir. Sürtünme sesinde, buzdolabının içerisindeki lastik duvara fanın çarpmasından kaynaklamış olabilir. Ancak bu ses no frost buzdolabının kapağının açılmasının ardından kesiliyor ise, zaman kaybetmeden teknik servise arıza bildirimi yapılmalıdır.

 

No Frost Buzdolabında Su Sızıntısı Arızası, sebzelikte su sıkıntısı var ise, büyük ihtimalle su kanalının deliği tıkanmış olabilir. No frost buzdolabı ile verilen fırça kullanılarak tıkalı kanal temizlenmelidir. Ayrıca termostat ayarında da sorun olabilir. Özellikle termostat ayarının düzgün olup olmadığı kotrol edilerek su sızıntısı engellenebilir. Ancak su sızıntısı buzdolabının motora yakın kısmından geliyor ise, buzdolabının kapılarının düzgün bir şekilde kapalı olup olmadığı kontrol edilir. Fakat hala sorun devam ediyorsa yetkili servise arıza kaydı yaptırılmalıdır.

 

No Frost Buzdolabının Kapıları Düzgün Kapanmıyor Arızası, ilk olarak kapakların contalar kontrol edilir. Eğer sıkıntı contalardan kaynaklı ise yenisi takılarak sorun giderilir.

 

No Frost Buzdolabının Soğutucu Bölmesinde Buz Birikiyor Arızası, çoğunlukla no frost buzdolabı nem seviyesini kontrol altında tutar ve içerideki hava dolaşımı dengeleyerek sistemli olarak çalışmasını sağlar. Bu birikmesi sıkıntısı için önce hava dolaşımını sağlayan deliklerde herhangi bir tıkanıklık olup olmadığı kontrol edilir. Tıkanıklık söz konusu ise mutlaka temizlenmelidir. Ayrıca soğutucu bölmesine açık ve üstü kapanmamış olan yiyecekler konulduğu zaman buzlanmaya sebep olabilir. Soğutucu bölmeye gıdaları mutlaka uygun kaplar ile ya da streç film kullanarak kaldırın.

 

No Frost Buzdolabının İçinde Buz Parçaları Arızası, büyük ihtimal ile termostat ayarı uygun olmadığı için buzlanma durumu oluşmuş olabilir. No frost buzdolabının kapılarını açık bırakarak buzun erimesini sağlayın ve termostat ayarını 1-2 arasına getirin. Ancak no frost buzdolabının üzerinde gösterge var ise, 6 dereceye gelene kadar bekleyin. Ancak buzdolabının kapı lastiğinde ya da contalarında meydana gelen sıkıntılardan dolayı kapak kapanmıyorsa hemen teknik servis ile iletişime geçilerek arıza bildirimi yapılmalıdır.

 

 


WHATSAPP
SERVİS TALEP FORMU