SERVİS TALEP FORMU

Bulaşık Makinesi Teknik Bilgi

İzmirtamirservis, sadece tek bir amaca hizmet ediyor; müsterilerine yüksek kaliteli ve sorunsuz bir servis hizmeti sunabilmek... Çagrilariniza en kisa sürede cevap verebilmek amaciyla yerimizde durmuyoruz, zamanin sizin için ne kadar degerli oldugunu biliyoruz.
Buzdolabi, çamasir makinasi,kurutma makinesi,derin dondurucu, bulasik makinasi, elektrik süpürgesi, klima, kombi, televizyon,uydu ve  her türlü beyaz eşya, elektronik aletler ve küçük ev aletleri tamirinde en kaliteli ve güvenilir hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Ayrica sürekli degisen teknoloji ile kendimizi de egitiyor, gelistiriyor ve memnuniyetinizin en yüksek düzeyde olmasini sagliyoruz.Firmamız Arçelik Bosch siemens profılo altus regal vestel samsung lg arıston ındesıt whırpool ve daha bır cok markaya ozel servıs hızmeti saglamaktadır.Sizde bu deneyımlı ve uzman kadromuzdan yaralanmak için 0232 332 1141 - 0232 332 11 42 - 0533 143 11 43  nolu numaralarımızdan tarafımıza ulasarak teknık servıs hızmeti alabilirsiniz Size hizmet vermekten büyük bir mutluluk duyacagimizi belirtir saygilar sunariz.İyi bir teknik servis hizmeti almak sizin hakkınız.  izmirtamirservis

 

 

Bulaşık Makinelerinde En Sık Karşılaşılan 5 Sorun ve Çözümüleri                   


Bulaşıklarınızın Makineden Kirli ya da Tortulu Çıkması
İlk önce problemi doğuracak bir şey yapmadığınızdan emin olun. Makinenizi fazla mı dolduruyorsunuz? Herhangi bir eşya püskürtücü kolların dönmesine engel oluyor mu? Tabakta ki yemek artıklarını temizlemeden mi koydunuz?
Problem sizden kaynaklanmadığına emin olduktan sonra makinede ki problemi anlama çalışın. Makinenin kapağının kapanmasını engelleyen herhangi bir etken var mı kontrol ediniz. Suçlu püskürtücü kolları olabilir, bu yüzden alt ve üst kolları elinizle çevirip kolayca döndüğünden emin olun. Eğer dönmüyorlarsa kirli olabilir tek yapmanız gereken onları temizlemek. Bunu yapmak için kolları dikkatli bir şekilde çıkarın ve diş fırçası yardımıyla temizleyin. Geri yerine taktığınızda tekrar çalıştırıp bulaşıkların nasıl yıkandığını gözlemleyin.
Eğer bulaşıklarda su izi kaldıysa, bulaşıklar üzerinde ki su makinede uzun süre kaldığındandır. Küçük bir durulama problemi kolayca çözebilir. Eğer bardak ve tabaklarınızda beyaz tortu görürseniz muhtemelen su sertliğiniz çok fazladır. Deterjan ya da su inceltici kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.Sorun düzelmediyse teknik servis çağırın.

Bulaşıklarınızın Makinesinin Su Kaçırması
İlk önce makinenizin kapağını ve kapak contasını kontrol edin. Herhangi bir çatlağın, hasarın ya da büyük birikintinin kapağın kapanmasına engel olup olmadığına bakın. Kapak contasını bir dezenfektan ile temizlemeyi deneyin, eğer hasar varsa contayı değiştirmeniz gerekir.Sorun düzelmediyse teknik servis çağırın.


Bulaşıklarınızın Makinesinin Bulaşıkları Kurutmaması
Büyük ihtimalle makinenin ısıtıcısı bozulmuş olabilir. Eğer ısıtıcı düzgünce çalışıyorsa, sıcaklık limitini kontrol edin (bulaşık makinesinin çok fazla ısınmasını önleyen bir parça). Makinede ki bir hata yüzünden makine çok sıcak olduğundan bulaşıklar kurumadan makine kendini kapatıyor. Genellikle makinenin yüksek limitini küvetin altında bulabilirsiniz, doğruca erişim panelinin arkasındadır. Bir multimetre yardımıyla cihazı kontrol edebilirsiniz. Son olarak parlatıcı bölmeniz boş mu ya da düzgünce parlatıcıyı dağıtıyor mu kontrol edin. Parlatıcı olamadan bulaşıklarınız daha zor kurur..Sorun düzelmediyse teknik servis çağırın.

Bulaşıklarınızın Makinesinin Kötü Kokması
Eski ve ıslak yemek kalıntısı muhtemelen kokunun sebebidir. Makinenizde ki kalan artıkları kontrol edin ve makinenin süzgeçini temizleyin (makinenin alt bölmesindedir). Süzgeçinizin ne kadar kirli olduğunu görünce şaşıracaksınız.
Eğer makine kimyasal bir kokuya sahipse, plastik bir madde düşüp erimiş olabilir. Bulaşıklarınızı dikkatli ve düzgün yerleştirmeniz her zaman sizin faydanıza olacaktır..Sorun düzelmediyse teknik servis çağırın.

Bulaşıklarınızın Makinesinin Başlamaması
Güç kaynaklarının hepsini kontrol edip herhangi bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Makinenin fişini çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Makinenizin kapağı da sorunu doğuruyor olabilir. Eğer düzgün kapanmamışsa makinenin başlamasına engel oluyor olabilir. Kapağın kapandığından emin olun..Sorun düzelmediyse teknik servis çağırın.

 


WHATSAPP
SERVİS TALEP FORMU