SERVİS TALEP FORMU

Çamaşır Makinem Suyunu Isıtmıyor ?

Çamaşır Makinem Suyunu Isıtmıyor ?

İleri teknoloji ürünleri çamaşır makineleri hayatımızdaki en büyük yardımcılarından bir tanesi olduğunu kanıtlamıştır. Çünkü oldukça faydalı olan makineler yaşantımız içersinde bizlerin yapacağı işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapmaktadır. Modern yaşantılarımız şekillendirebilmesi için bizlere yardım eden bu cihazlar oldukça gelişen teknolojileri sayesinde daha iyi olmaları konusunda bir çok farklı seçenek ve model sayesinde avantaj ve dezavantajları hakkında izmir arçelik servisi merkezi uzmanlarımız sizlere bilgiler paylaşıyor.

Çamaşır makinesi üzerinde yayğın görülen çift su girişli kullanım bazı noktalarda avantaj sağlasada bazen dezavantaja dönüşerek bizlere farklı yöntemler sunuyor.  Bu tarz makineler alınması konusunda dikkat edilecek en önemli nokta bulunduğunuz bölgedir çünkü makineler suyu şebeke suyundan çektiği için makineye gelen sular 0 derece ve 10 derece arasında değişmektedir. Örnek olarak sizlere bunu anlatmamız gerekirse 50 derecelik bir program seçtiğinizde ortalama suyun sıcaklığı baz alarak 40 derece ısıtma gerçekleştirerek makineniz çalışmaktadır. Ancak yıkamanız sonunda çamaşırlarınızda sorunlar oluşup yıkama %100 sonuca ulaşmıyorsa bu durumda rezistans sıcaklığının ayarlanması gerekmektedir. Bu tarz makinelerde özellikle evlerde su sıcaklığı olup olmadığını kontrol etmenizi önermekteyiz. Konak arçelik servisi merkezimiz uzmanlarımız bu noktada dikkatli olmanızı tavsiye etmektedir.

Çamaşır makinelerinin bulunduğu ev üzerinde sıcak su girişi yoksa 2 bağlantıyada soğuk su geleceği için kalan ısıtma sürecinde elektirik harcayarak makine istenilen sıcaklığa ulaşacaktır. Bu noktalarda hem elektirik hem su tüketimi artacağı için kullanıcıların bu durumlarda böyle önemli konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Çamaşır makinenizde çift su girişi bulunuyor ve evinizde de sıcak su bağlantısı var ise bu noktada hala tüketim fazla ise makine içi bir problem ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz, sizlere her noktada yardım sağlayabilecek buca arçelik servisi uzmanlarımıza ulaşım sağlayarak profesyonel destek alabilirisiniz.


WHATSAPP
SERVİS TALEP FORMU